BMW – ciekawostki o znanej marce

BMW jest jedną z najbardziej znanych marek. To niemieckie przedsiębiorstwo światowej sławy zajmuje się produkcją samochodów osobowych, motocykli, skuterów oraz silników. Cechują się one wyjątkowym luksusem, prestiżem oraz znacznymi osiągami. Ciekawostką jest, że na początku swojej działalności Bayerische Motoren Werke na potrzeby wojska wytwarzało samoloty. 

Ciekawostki o znanej marce

Jaka jest historia tej marki? 

Początki BMW datuje się na rok 1916. Karl Rappa oraz Gustaw Otto założyli to przedsiębiorstwo w Monachium, czyli stolicy Bawarii. Warto wskazać, że na losy BMW ogromny wpływ miały I oraz II Wojna Światowa. Był to czas kiedy zmieniono nieco profil działalności, jednak mimo konieczności dostosowania się do sytuacji, marce tej udało się odnieść duży sukces. Popularność ta utrzymuje się po dziś dzień, a przedsiębiorstwo nieustannie stawia na rozwój. Nic więc dziwnego, że na polskich drogach zauważyć można wiele pojazdów marki BMW. 

BMW w świecie sportu! 

Dla firmy BMW niebagatelne znaczenie ma zaangażowanie w działalność sportową. Zapewne zauważa to każda osoba, która interesuje się tego typu kwestiami. Przedsiębiorstwo to konsekwentnie wspiera sportowców i jest rozpoznawalny również w świecie sportu. Przykładem mogą być na przykład sporty wyścigowe takie jak Formuła 1. W zawodach tych biorą udział samochody właśnie tej marki. Sukcesy odnoszą też pojazdy BMW uczestniczące w Rajdzie Dakar. Dużą wytrzymałością cechują się także rowery górskie produkowane w Bawarii. 

Skąd wzięło się charakterystyczne logo?

Ciekawostki o marce BMW w portalu infoliniaturystyczna

Duże znaczenie dla rozpoznawalności konkretnej firmy ma jej slogan oraz logo. Te charakterystyczne elementy pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji i zdobyć grono oddanych odbiorców. Hasłem przewodnim dla BMW jest zwrot Freude am Fahren, który oznacza radość z jazdy. Ponadto wszyscy kojarzą zapewne logo umieszczane na pojazdach tej marki. To okrąg z biało-niebieską szachownicą, który towarzyszy samochodom i motorom już od pierwszych lat funkcjonowania BMW. Kolorystyka ta nawiązuje do barw znajdujących się na bawarskiej fladze. Często uważa się, że znaczek ten przedstawia wirujące śmigło, co miałoby nawiązywać do korzeni tej organizacji. 

Post Author: Andree

1 thought on “BMW – ciekawostki o znanej marce

    Baltazar

    (20 sierpnia, 2019 - 11:35 am)

    Zdecydowanie najlepsza marka pojazdów jaka istnieje na świecie! Zjada kompletnie mercedesy czy inne marki. Zostają po prostu daleko w tle… Świetny artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *